Přeskočit na obsah
PorovnejFondy.cz PorovnejFondy.cz Nezávislé srovnání fondů

Jste přihlášeni. Data máte odemčená na celém webu.

Analýza zdarma

ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR): akciový fond

EUR akciový TER 1,39 % #258 v kategorii
ISIN AT0000A0WM11
1 rok
+10,3 %
585. z 1 384
3 roky p.a.
+9,0 %
+30 % celkem
672. z 1 275
5 let p.a.
+5,2 %
+29 % celkem
543. z 1 180
10 let p.a.
+6,4 %
+86 % celkem
288. z 771
Kumulativní výnos za 10 let
v základní měně fondu (EUR)
+86 %
Vyplatí se ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR), nebo přeplácíte? Zdarma vám ho rozebereme: poplatky, výkonnost proti kategorii i levnější alternativy. Ozveme se v pracovní den, nezávazně.
Rozbor fondu zdarma →

Účtenka za fond

Kolik vás ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) stojí v korunách

Kolik v něm máte?

Průběžné náklady fondu (TER 1,39 %)Spočítáno z dat fondu a KID. Průměr kategorie akciových fondů: asi 5 220 Kč ročně.
asi 4 170 Kč ročně
Vstupní poplatek, který jste zaplatili při nákupuPodle ceníku banky nebo platformy, přes kterou jste fond koupili. Najdete ho ve smlouvě nebo v aplikaci banky.
?
Vedení účtu, platforma, odkupPodle vaší smlouvy a ceníku banky.
?

Zatím víme o 4 170 Kč ročně. Řádky 2 a 3 jsou ve vaší smlouvě.

Za 20 let zaplatíte na poplatcích Číslo se zobrazí po odemčení.

Kolik vás fond stojí celkem? Spočítáme to s vámi po telefonu

Poradce s vámi najde ve smlouvě vstupní poplatek a poplatky účtu a řekne, kolik vás fond stojí v korunách ročně. Bez závazku, klidně může vyjít, že fond necháte, jak je.

Kdy se vám to hodí? (nepovinné)

5,0/5 z 96 recenzí Google

Odesláním čísla žádáte o hovor. Poradce partnera Kiwi partners s.r.o., vázaného zástupce zapsaného v seznamu ČNB, vám kvůli této poptávce zavolá a domluví s vámi další postup; když se nedovolá, zkusí to znovu. Kiwi partners jedná na účet zastoupeného SAB servis s.r.o. a u bezplatné konzultace je odměňován provizí od distributora produktu, který si případně sjednáte. Číslo nepoužijeme k reklamním SMS ani ho nepředáme reklamním systémům. Zásady ochrany osobních údajů

Účtenka je modelový přehled nákladů z dat fondů, není investičním doporučením. Modelový výpočet: TER 1,39 % podle dat fondu a KID, předpoklad hrubého výnosu 7 % p.a., stejný jako v kalkulačce Kolik mě stojí fond. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Hlídejte si tento fond Každé čtvrtletí vám pošleme jeho poplatek, výkonnost a pořadí a upozorníme vás, když zdraží nebo klesne.

Kde se ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) umístil mezi všemi fondy?

Pořadí podle reálného výnosu po poplatcích mezi 1 384 podílovými fondy a ETF dostupnými v ČR, které mají výnos za dané období. Celý žebříček podle výnosu →

Výnos za 1 rok
585. z 1 384
Lepší než 58 % fondů
Výnos za 3 roky
672. z 1 275
Lepší než 47 % fondů
Výnos za 5 let
543. z 1 180
Lepší než 54 % fondů
Průměrný výsledek: 542 fondů vydělalo víc. Pravděpodobně najdeme lepší a levnější.

Pořadí popisuje minulost, ne budoucnost. Na našich datech se pořadí akciových fondů mezi dvěma pětiletkami spíš obracelo než opakovalo: jak jsme to měřili.

Chcete lepší fond?

Pošleme vám podrobný rozbor a konkrétní fondy, které ve vaší kategorii vydělaly víc, na míru vašemu cíli, horizontu a riziku. Zdarma, ozveme se v pracovní den.

Rozbor zpracují a konzultaci vedou poradci partnera Kiwi partners s.r.o., vázaného zástupce zapsaného v seznamu ČNB, který jedná na účet zastoupeného SAB servis s.r.o. PorovnejFondy.cz je nezávislé srovnání fondů, ne poradce.

Chci lepší fond: rozbor zdarma →

Vaši sousedé v žebříčku: fond hned lepší a hned horší

Kdo je v celkovém pořadí všech fondů hned nad fondem ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) (lepší) a hned pod ním (horší), za 1, 3 a 5 let. Na souseda lze kliknout a otevřít jeho kartu.

Za 1 rok
▲ 584. Franklin Diversified Balanced Fund H1 hedged (CZK) +10,3 %
585. ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) (váš fond) +10,3 %
▼ 586. ERSTE WWF STOCK ENVIRONMENT VT +10,2 %
z 1 384 fondů
Za 3 roky
▲ 671. NWD Equity podfond A (USD) +9,0 %
672. ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) (váš fond) +9,0 %
▼ 676. ESG MIX 50 +9,0 %
z 1 275 fondů
Za 5 let
▲ 542. J&T DIVIDEND, J&T SICAV D1 (CZK) +5,2 %
543. ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) (váš fond) +5,2 %
▼ 546. PORTIVA, podfond WATT & YIELD A (CZK) +5,2 %
z 1 180 fondů

Srovnání se sousedy v žebříčku: graf

Modelový vývoj investice 100 000 Kč při historickém průměrném ročním výnosu

Křivky vedou přes skutečné hodnoty odvozené z historických výnosů za 1, 3 a 5 let (žádná simulace trhu); u sousedů, pro které máme i výnosy za 3 a 6 měsíců, jdou navíc přes tyto mezilehlé body. Pro tento fond kratší výnosy nemáme, jeho křivka proto propady a zotavení v rámci roku neukazuje. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích. Na sousední fondy lze kliknout.

Klíčové parametry fondu

Typ fonduakciový
Třída aktivAkcie
Způsob správyAktivně řízený
Měna fonduEUR
Roční poplatek (TER)1,39 % · nízký
ISINAT0000A0WM11
Doporučený horizont7+ let

Výkonnost a vývoj fondu ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) v grafu

1 rok +10,3 %
3 roky p.a. +9,0 %
5 let p.a. +5,2 %
10 let p.a. +6,4 %

Roční zhodnocení (p.a.) v základní měně fondu (EUR), po poplatcích. Data k 30. 9. 2026, minulé výnosy nejsou zárukou budoucích. Číslo se liší od jiného webu? Čtyři důvody a jak si to ověřit.

Hodnocení fondu ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR)

Poplatek (náklady)
Levný
TER 1,39 % vs. průměr kategorie akciových fondů 1,74 %.
Výkon vs. kategorie
Pod průměrem kategorie
-1,6 p.b. p.a. za 10 let oproti průměru kategorie akciových fondů.

Jde o faktické srovnání nákladů a výkonu vůči kategorii z veřejných dat, ne o recenzi ani investiční doporučení.

Do čeho ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) investuje a jak funguje

Fond investuje převážně do akcií se zaměřením na region Evropa. Tematicky se profiluje na: udržitelný (esg). Základní měna fondu je EUR, pro korunového investora tak vzniká kurzové riziko vůči EUR.

Evropa Udržitelný (ESG)

Drží podíly (akcie) ve firmách a vydělává hlavně na růstu jejich hodnoty, případně na vyplácených dividendách. Hodnota fondu kopíruje vývoj akciových trhů, a proto v čase výrazněji kolísá. Tento konkrétní fond je aktivně řízený: jeho složení vybírá portfolio manažer (tzv. stock picking, aktivní výběr jednotlivých titulů), výsledek proto závisí i na jeho rozhodnutích, což se obvykle promítá do vyšších poplatků.

ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) spravuje Česká spořitelna. Za posledních 10 let dosáhl výnosu +6,4 % p.a. (kumulativně +86 %). To je o 1,6 p.b. méně, než činí 10letý průměr kategorie akciových fondů (+8,0 % p.a.). V rámci kategorie akciových fondů se umisťuje na 258. místě z 386 fondů s 10letou historií. Roční nákladovost (TER) 1,39 % je v rámci kategorie nízká.

O správci: Česká spořitelna

Česká spořitelna je správce investičních fondů. Bližší informace o společnosti i o tomto fondu najdete v dokumentu klíčových informací (KID) a statutu fondu.

Všechny fondy Česká spořitelna v databázi: výkonnost a poplatky →

Kolik vás ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) stojí na poplatcích navíc

ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) · TER 1,39 %
1,2 mil. Kč
Levné indexové ETF · 0,15 %
1,6 mil. Kč

Na modelové investici 500 tis. Kč za 20 let byste jen kvůli vyššímu poplatku měl(a) u levného indexového ETF zhruba 327 tis. Kč více, při stejném hrubém výnosu 6 % p.a. Jde o orientační modelový výpočet poplatkového rozdílu, ne o příslib výnosu.

Spočítat na mé částce a horizontu →

Nejlevnější akciový fond na stejný region a v měně EUR
Amundi Core Stoxx Europe 600 UCITS ETF Acc
TER 0,07 % (oproti 1,39 % u tohoto fondu) · uvnitř této množiny rozhoduje jen cena
Zobrazit fond →

Podrobné srovnání ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) vs Amundi Core Stoxx Europe 600 UCITS ETF Acc →

Rizikový profil a horizont

Orientační míra rizika: Vyšší nižší ⟵ kolísání hodnoty ⟶ vyšší
1234567
Doporučený horizont
7+ let: Akciové fondy dávají smysl hlavně na dlouhém horizontu, kdy mají kolísání čas vyrovnat.
Způsob správy
Aktivně řízený: výběr aktiv řídí manažer fondu.

Pro koho je fond vhodný

✓ Obvykle dává smysl pro

  • investory s dlouhým horizontem (zpravidla 7+ let)
  • budování dlouhodobého majetku a růst hodnoty
  • ty, kdo unesou výraznější kolísání hodnoty

✕ Méně se hodí na

  • peníze, které budete potřebovat v řádu měsíců
  • investory, kteří neunesou dočasný pokles hodnoty

Jde o obecnou charakteristiku tohoto typu fondu, ne o investiční doporučení. Vhodnost konkrétního fondu závisí na vašich cílech, horizontu a rizikovém profilu. Rádi vám to posoudíme s vámi.

Máte ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) v portfoliu?

Roční poplatek (TER) tohoto fondu je 1,39 %. Na modelové investici 500 tis. Kč a 20 letech to oproti levnému indexovému ETF (0,15 %) dělá rozdíl zhruba 327 tis. Kč v majetku navíc, jen kvůli poplatku a při stejném hrubém výnosu 6 % p.a. Poplatek je ale jen jeden vstup. O výsledku rozhoduje hlavně to, jak fond zapadá do celého portfolia, na jaký horizont investujete, v jakém daňovém obalu (například DIP) a jestli u strategie vydržíte i v propadu. Projdeme s vámi konkrétně tenhle fond i jeho místo ve vaší strategii: kolik stojí, jak si vede proti fondům se stejným zaměřením a co s ním dál. Nezávazně. Zajímá vás, jak funguje správa kapitálu s podílovými fondy a ETF?

Porovnat ve srovnávači →

Tahák zdarma: 10 nejdražších fondů České spořitelny podle TER a kolik rozdíl v poplatcích dělá za 20 let. Stáhnout zdarma →

Podobné fondy v kategorii akciových fondů

Ve stejné kategorii je 257 fondů s vyšším 10letým výnosem než ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR). Několik nejlepších máte rovnou tady, dalších deset fondů ze žebříčku TOP 100 pošleme zdarma na e-mail a poradce vám zavolá.

iShares S&P 500 Information Technology Sector UCITS ETF USD (Acc) +25,6 % p.a. za 10 let BGF World Technology Fund (USD) +22,9 % p.a. za 10 let BNPPF Disruptive Technology P (EUR) +21,1 % p.a. za 10 let
+20,6 % p.a. za 10 let
+20,2 % p.a. za 10 let
+20,1 % p.a. za 10 let
Získat 10 fondů ze žebříčku TOP 100 → 🔒 Zdarma · e-mail a telefon · pošleme do 5 minut, poradce zavolá

Časté otázky: ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR)

Do čeho ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) investuje?

Fond investuje převážně do akcií se zaměřením na region Evropa. Tematicky se profiluje na: udržitelný (esg). Drží podíly (akcie) ve firmách a vydělává hlavně na růstu jejich hodnoty, případně na vyplácených dividendách. Hodnota fondu kopíruje vývoj akciových trhů, a proto v čase výrazněji kolísá. Tento konkrétní fond je aktivně řízený: jeho složení vybírá portfolio manažer (tzv. stock picking, aktivní výběr jednotlivých titulů), výsledek proto závisí i na jeho rozhodnutích, což se obvykle promítá do vyšších poplatků.

Jaký má ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) poplatek (TER)?

Roční nákladovost (TER) fondu ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) je 1,39 %, což je v rámci kategorie akciových fondů nízké. Na modelové investici 500 tis. Kč a 20 letech to oproti levnému indexovému ETF (0,15 %) znamená rozdíl zhruba 327 tis. Kč v majetku navíc (orientačně, při stejném hrubém výnosu).

Jaký byl výnos fondu ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR)?

Za posledních 10 let dosáhl ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) výnosu +6,4 % p.a. (kumulativně +86 %), tedy o 1,6 p.b. méně než 10letý průměr kategorie akciových fondů (+8,0 % p.a.). Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Je ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) dobrý fond?

V kategorii akciových fondů se ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) umisťuje na 258. místě z 386 fondů s 10letou historií, jeho roční poplatek je v kategorii nízký. Jde o faktické srovnání z veřejných dat, ne o investiční doporučení. Vhodnost závisí na vašich cílech, horizontu a rizikovém profilu.

Existuje k fondu ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR) levnější fond stejného typu?

Nejlevnější akciový fond na stejný region a v měně EUR je Amundi Core Stoxx Europe 600 UCITS ETF Acc s ročním poplatkem 0,07 % (oproti 1,39 % u fondu ERSTE RESPONSIBLE STOCK EUROPE VT (EUR)). Uvnitř této množiny vybíráme výhradně podle výše poplatku, takže se oba fondy pořád mohou lišit strategií i rizikem, nejde o návrh fond nahradit. Porovnat si je můžete v našem srovnávači fondů.

Upozornění: Uvedené výnosy jsou historické (p.a. i kumulativně za uvedená období, v základní měně fondu) a nejsou zárukou budoucích výnosů. Hodnota investice kolísá a může i klesnout. Údaje jsou informativní, nejde o investiční doporučení ani nabídku; vhodnost fondu závisí na vašich cílech, horizontu a rizikovém profilu. Uvedený rizikový profil, zaměření a doporučený horizont jsou orientační, odvozené z typu a názvu fondu; závazný ukazatel rizika (SRI 1 až 7) a přesné zaměření najdete v dokumentu klíčových informací (KID) a statutu fondu. Data k 30. 9. 2026.

Začít investovat

Přihlášení

Už jste nám e-mail dali?

Přihlaste se e-mailem, který jste u nás nechali u výpočtu, taháku, žebříčku, konzultace, u odběru Fondového radaru nebo u svého poradce. Pošleme vám jednorázový kód a data se vám otevřou i na tomto zařízení.

Bez hesla a bez zakládání účtu. Kód platí 10 minut.

Jste tu poprvé? Data odemknete formulářem na kterékoli zamčené stránce.