Přeskočit na obsah
smíšený fond · Raiffeisen

Raiffeisen Progresivní

CZK smíšený TER 1,50 %
ISIN CZ0008475027
1 rok
3 roky p.a.
5 let p.a.
10 let p.a.

Klíčové parametry fondu

Typ fondusmíšený
Třída aktivSmíšená aktiva
SprávceRaiffeisen
Způsob správyAktivně řízený
Měna fonduCZK
Roční poplatek (TER)1,50 % · průměrný
ISINCZ0008475027
Doporučený horizont5+ let

Hodnocení fondu Raiffeisen Progresivní

Poplatek (náklady)
Průměrný poplatek
TER 1,50 % vs. průměr kategorie smíšený1,84 %.

Jde o faktické srovnání nákladů a výkonu vůči kategorii z veřejných dat, ne o recenzi ani investiční doporučení.

Do čeho Raiffeisen Progresivní investuje a jak funguje

Fond kombinuje více tříd aktiv (typicky akcie a dluhopisy, případně další). Jde o aktivně řízený fond — složení portfolia vybírá portfolio manažer, což se zpravidla promítá do vyšších poplatků. Fond je veden v korunách (CZK), takže pro českého investora odpadá přímé kurzové riziko.

Rozkládá peníze mezi více tříd aktiv (akcie, dluhopisy, hotovost) a jejich poměr upravuje podle situace na trzích. Cílem je vyvážit výnos a kolísání v jednom řešení. Tento konkrétní fond je aktivně řízený — jeho složení vybírá portfolio manažer (tzv. stock picking, aktivní výběr jednotlivých titulů), výsledek proto závisí i na jeho rozhodnutích, což se obvykle promítá do vyšších poplatků.

Raiffeisen Progresivní spravuje Raiffeisen. Roční nákladovost (TER) 1,50 % je v rámci kategorie průměrný.

O správci — Raiffeisen

Raiffeisen investiční společnost spravuje fondy nabízené klientům Raiffeisenbank.

Všechny fondy Raiffeisen v databázi: výkonnost a poplatky →

Kolik vás Raiffeisen Progresivní stojí na poplatcích navíc

Raiffeisen Progresivní · TER 1,50 %
1,2 mil. Kč
Levné indexové ETF · 0,15 %
1,6 mil. Kč

Na modelové investici 500 tis. Kč za 20 let byste jen kvůli vyššímu poplatku měl(a) u levného indexového ETF zhruba 353 tis. Kč více — při stejném hrubém výnosu 6 % p.a. Jde o orientační modelový výpočet poplatkového rozdílu, ne o příslib výnosu.

Spočítat na mé částce a horizontu →

Levnější obdobný fond
UNIQA EUR Konto (EUR)
TER 0,69 % (oproti 1,50 % u tohoto fondu) · stejná kategorie smíšený
Zobrazit fond →

Rizikový profil a horizont

Orientační míra rizika: Střední nižší ⟵ kolísání hodnoty ⟶ vyšší
1234567
Doporučený horizont
5+ let — Smíšené fondy hledají kompromis mezi výnosem a kolísáním, vhodné na střednědobý až dlouhý horizont.
Způsob správy
Aktivně řízený — výběr aktiv řídí manažer fondu.

Pro koho je fond vhodný

✓ Obvykle dává smysl pro

  • investory hledající kompromis mezi výnosem a klidem
  • střednědobý až dlouhý horizont
  • ty, kdo chtějí jedno řešení místo skládání portfolia

– Méně se hodí na

  • krátkodobé uložení peněz na pár měsíců

Jde o obecnou charakteristiku tohoto typu fondu, ne o investiční doporučení. Vhodnost konkrétního fondu závisí na vašich cílech, horizontu a rizikovém profilu — rádi vám to posoudíme zdarma.

Které fondy vydělaly nejvíc za 10 let?

Tenhle fond má roční poplatek (TER) 1,50 %. Podívejte se na žebříček TOP 100 nejvýkonnějších fondů dostupných v ČR, měřeno reálným výnosem za 10 let po poplatcích. 10 fondů ze žebříčku vám pošleme zdarma na e-mail, do 5 minut.

Získat žebříček TOP 100 zdarma → Porovnat ve srovnávači →

Podobné fondy v kategorii smíšený

Takhle si vedou nejlepší fondy ve stejné kategorii. Názvy odemknete v kompletním žebříčku TOP 100.

+9,7 % p.a.
+8,1 % p.a.
+7,5 % p.a.
+7,2 % p.a.
+6,5 % p.a.
+6,5 % p.a.
Odemknout v žebříčku TOP 100 → 🔒 Zdarma na e-mail · do 5 minut

Časté otázky — Raiffeisen Progresivní

Do čeho Raiffeisen Progresivní investuje?

Fond kombinuje více tříd aktiv (typicky akcie a dluhopisy, případně další). Jde o aktivně řízený fond — složení portfolia vybírá portfolio manažer, což se zpravidla promítá do vyšších poplatků. Rozkládá peníze mezi více tříd aktiv (akcie, dluhopisy, hotovost) a jejich poměr upravuje podle situace na trzích. Cílem je vyvážit výnos a kolísání v jednom řešení. Tento konkrétní fond je aktivně řízený — jeho složení vybírá portfolio manažer (tzv. stock picking, aktivní výběr jednotlivých titulů), výsledek proto závisí i na jeho rozhodnutích, což se obvykle promítá do vyšších poplatků.

Jaký má Raiffeisen Progresivní poplatek (TER)?

Roční nákladovost (TER) fondu Raiffeisen Progresivní je 1,50 %, což je v rámci kategorie smíšený průměrný. Na modelové investici 500 tis. Kč a 20 letech to oproti levnému indexovému ETF (0,15 %) znamená rozdíl zhruba 353 tis. Kč v majetku navíc (orientačně, při stejném hrubém výnosu).

Existuje levnější alternativa k Raiffeisen Progresivní?

Nejlevnější fond stejné kategorie smíšený v naší databázi je UNIQA EUR Konto (EUR) s ročním poplatkem 0,69 % (oproti 1,50 % u Raiffeisen Progresivní). Oba fondy si můžete porovnat v našem srovnávači fondů.

Upozornění: Uvedené výnosy jsou historické (p.a. i kumulativně za 10 let, v základní měně fondu) a nejsou zárukou budoucích výnosů. Hodnota investice kolísá a může i klesnout. Údaje jsou informativní, nejde o investiční doporučení ani nabídku; vhodnost fondu závisí na vašich cílech, horizontu a rizikovém profilu. Uvedený rizikový profil, zaměření a doporučený horizont jsou orientační, odvozené z typu a názvu fondu; závazný ukazatel rizika (SRI 1–7) a přesné zaměření najdete v dokumentu klíčových informací (KID) a statutu fondu. Data k 28. 6. 2026.

Bezplatná analýza portfolia