Přeskočit na obsah
dluhopisový fond · PARVEST

BNPPF Global Income Bond hgd (EUR)

EUR dluhopisový TER 1,21 % #163 v kategorii
ISIN LU1956132143
1 rok
+1,6 %
964. z 1201
3 roky p.a.
+3,6 %
+11 % celkem
892. z 1105
5 let p.a.
-1,7 %
-8 % celkem
962. z 1060
10 let p.a.
+0,3 %
+3 % celkem
628. z 706
Kumulativní výnos za 10 let
v základní měně fondu (EUR)
+3 %

Kde se BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) umístil mezi všemi fondy?

Pořadí podle reálného výnosu po poplatcích napříč celou databází 1 201+ fondů a ETF dostupných v ČR.

Výnos za 1 rok
964. z 1 201
Lepší než 20 % fondů
Výnos za 3 roky
892. z 1 105
Lepší než 19 % fondů
Výnos za 5 let
962. z 1 060
Lepší než 9 % fondů
Podprůměrný výsledek — 961 fondů vydělalo za sledované období víc. Existují výrazně výkonnější i levnější alternativy.

Chcete lepší fond?

Pošleme vám nezávislý rozbor a konkrétní fondy, které ve vaší kategorii vydělaly víc — na míru vašemu cíli, horizontu a riziku. Zdarma, do 24 hodin.

Chci lepší fond — rozbor zdarma →

Vaši sousedé v žebříčku — fond hned lepší a hned horší

Kdo je v celkovém pořadí všech fondů hned nad BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) (lepší) a hned pod ním (horší), za 1, 3 a 5 let. Na souseda lze kliknout a otevřít jeho kartu.

Za 1 rok
▲ 963. UBS (Lux2) European Entrepreneur Equity P (EUR) +1,6 %
964. BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) (váš fond) +1,6 %
▼ 965. BNPPF Health Care Innovators (EUR) +1,6 %
z 1 201 fondů
Za 3 roky
▲ 891. Sporobond +3,6 %
892. BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) (váš fond) +3,6 %
▼ 893. Accolade Industrial fond fondů, OPF (EUR) +3,6 %
z 1 105 fondů
Za 5 let
▲ 962. Amundi Index Euro Corporate SRI (CZK) -1,7 %
963. BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) (váš fond) -1,7 %
▼ 964. Goldman Sachs III Euromix Bond P (EUR) -1,9 %
z 1 060 fondů

Srovnání se sousedy v žebříčku — graf

Modelový vývoj investice 100 000 Kč při historickém průměrném ročním výnosu

Křivky vedou přes skutečné mezilehlé hodnoty odvozené z historických výnosů za 1, 3 a 5 let (žádná simulace trhu) — ukazují reálný tvar vývoje včetně propadů a zotavení. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích. Na sousední fondy lze kliknout.

Klíčové parametry fondu

Typ fondudluhopisový
Třída aktivDluhopisy
SprávcePARVEST
Způsob správyAktivně řízený
Měna fonduEUR
Roční poplatek (TER)1,21 % · průměrný
ISINLU1956132143
Doporučený horizont3–5 let

Výkonnost fondu BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) v grafu

1 rok +1,6 %
3 roky p.a. +3,6 %
5 let p.a. -1,7 %
10 let p.a. +0,3 %

Roční zhodnocení (p.a.) v základní měně fondu (EUR), po poplatcích. Data k 28. 6. 2026, minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Hodnocení fondu BNPPF Global Income Bond hgd (EUR)

Poplatek (náklady)
Průměrný poplatek
TER 1,21 % vs. průměr kategorie dluhopisový1,22 %.
Výkon vs. kategorie
Pod průměrem kategorie
-1,1 p.b. p.a. za 10 let oproti průměru kategorie dluhopisový.

Jde o faktické srovnání nákladů a výkonu vůči kategorii z veřejných dat, ne o recenzi ani investiční doporučení.

Do čeho BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) investuje a jak funguje

Fond investuje převážně do dluhopisů s globálním (celosvětovým) záběrem. Jde o aktivně řízený fond — složení portfolia vybírá portfolio manažer, což se zpravidla promítá do vyšších poplatků. Základní měna fondu je EUR, pro korunového investora tak vzniká kurzové riziko vůči EUR.

Globální (celosvětový záběr)

Půjčuje peníze státům či firmám formou dluhopisů a vydělává hlavně na úrocích (kupónech) a na změnách jejich ceny. Hodnota reaguje především na vývoj úrokových sazeb, kolísá méně než akcie. Tento konkrétní fond je aktivně řízený — jeho složení vybírá portfolio manažer (tzv. stock picking, aktivní výběr jednotlivých titulů), výsledek proto závisí i na jeho rozhodnutích, což se obvykle promítá do vyšších poplatků.

Distribuční (dividendová) třída: výnosy průběžně vyplácí investorům formou dividend místo jejich reinvestice.

BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) spravuje PARVEST. Za posledních 10 let dosáhl výnosu +0,3 % p.a. (kumulativně +3 %). To je o 1,1 p.b. méně, než činí 10letý průměr kategorie dluhopisový (+1,4 % p.a.). V rámci kategorie dluhopisový se umisťuje na 163. místě z 196 fondů s 10letou historií. Roční nákladovost (TER) 1,21 % je v rámci kategorie průměrný.

O správci — PARVEST

PARVEST je správce investičních fondů. Bližší informace o společnosti i o tomto fondu najdete v dokumentu klíčových informací (KID) a statutu fondu.

Všechny fondy PARVEST v databázi: výkonnost a poplatky →

Kolik vás BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) stojí na poplatcích navíc

BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) · TER 1,21 %
1,3 mil. Kč
Levné indexové ETF · 0,15 %
1,6 mil. Kč

Na modelové investici 500 tis. Kč za 20 let byste jen kvůli vyššímu poplatku měl(a) u levného indexového ETF zhruba 284 tis. Kč více — při stejném hrubém výnosu 6 % p.a. Jde o orientační modelový výpočet poplatkového rozdílu, ne o příslib výnosu.

Spočítat na mé částce a horizontu →

Levnější obdobný fond
iShares Core Global Aggregate Bond UCITS ETF EUR Hedged (Acc)
TER 0,10 % (oproti 1,21 % u tohoto fondu) · stejná kategorie dluhopisový
Zobrazit fond →

Rizikový profil a horizont

Orientační míra rizika: Nižší nižší ⟵ kolísání hodnoty ⟶ vyšší
1234567
Doporučený horizont
3–5 let — Dluhopisové fondy bývají méně kolísavé než akciové, vhodné na střednědobý horizont.
Způsob správy
Aktivně řízený — výběr aktiv řídí manažer fondu.

Pro koho je fond vhodný

✓ Obvykle dává smysl pro

  • konzervativnější investory
  • střednědobý horizont (zhruba 3–5 let)
  • stabilizaci a doplnění širšího portfolia

– Méně se hodí na

  • maximalizaci dlouhodobého výnosu (na to bývají vhodnější akciové fondy)

Jde o obecnou charakteristiku tohoto typu fondu, ne o investiční doporučení. Vhodnost konkrétního fondu závisí na vašich cílech, horizontu a rizikovém profilu — rádi vám to posoudíme zdarma.

Které fondy vydělaly nejvíc za 10 let?

Tenhle fond má roční poplatek (TER) 1,21 %. Podívejte se na žebříček TOP 100 nejvýkonnějších fondů dostupných v ČR, měřeno reálným výnosem za 10 let po poplatcích. 10 fondů ze žebříčku vám pošleme zdarma na e-mail, do 5 minut.

Získat žebříček TOP 100 zdarma → Porovnat ve srovnávači →

Podobné fondy v kategorii dluhopisový

Ve stejné kategorii je 162 fondů s vyšším 10letým výnosem než BNPPF Global Income Bond hgd (EUR). Tady jsou nejlepší z nich, názvy odemknete v žebříčku.

+8,7 % p.a.
+7,0 % p.a.
+5,7 % p.a.
+5,5 % p.a.
+5,4 % p.a.
+5,3 % p.a.
Odemknout v žebříčku TOP 100 → 🔒 Zdarma na e-mail · do 5 minut

Časté otázky — BNPPF Global Income Bond hgd (EUR)

Do čeho BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) investuje?

Fond investuje převážně do dluhopisů s globálním (celosvětovým) záběrem. Jde o aktivně řízený fond — složení portfolia vybírá portfolio manažer, což se zpravidla promítá do vyšších poplatků. Půjčuje peníze státům či firmám formou dluhopisů a vydělává hlavně na úrocích (kupónech) a na změnách jejich ceny. Hodnota reaguje především na vývoj úrokových sazeb, kolísá méně než akcie. Tento konkrétní fond je aktivně řízený — jeho složení vybírá portfolio manažer (tzv. stock picking, aktivní výběr jednotlivých titulů), výsledek proto závisí i na jeho rozhodnutích, což se obvykle promítá do vyšších poplatků. BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) je distribuční (dividendová) třída — výnosy průběžně vyplácí investorům formou dividend místo jejich reinvestice.

Jaký má BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) poplatek (TER)?

Roční nákladovost (TER) fondu BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) je 1,21 %, což je v rámci kategorie dluhopisový průměrný. Na modelové investici 500 tis. Kč a 20 letech to oproti levnému indexovému ETF (0,15 %) znamená rozdíl zhruba 284 tis. Kč v majetku navíc (orientačně, při stejném hrubém výnosu).

Jaký byl výnos fondu BNPPF Global Income Bond hgd (EUR)?

Za posledních 10 let dosáhl BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) výnosu +0,3 % p.a. (kumulativně +3 %), tedy o 1,1 p.b. méně než 10letý průměr kategorie dluhopisový (+1,4 % p.a.). Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Je BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) dobrý fond?

V kategorii dluhopisový se BNPPF Global Income Bond hgd (EUR) umisťuje na 163. místě z 196 fondů s 10letou historií, jeho roční poplatek je v kategorii průměrný. Jde o faktické srovnání z veřejných dat, ne o investiční doporučení — vhodnost závisí na vašich cílech, horizontu a rizikovém profilu.

Existuje levnější alternativa k BNPPF Global Income Bond hgd (EUR)?

Nejlevnější fond stejné kategorie dluhopisový v naší databázi je iShares Core Global Aggregate Bond UCITS ETF EUR Hedged (Acc) s ročním poplatkem 0,10 % (oproti 1,21 % u BNPPF Global Income Bond hgd (EUR)). Oba fondy si můžete porovnat v našem srovnávači fondů.

Upozornění: Uvedené výnosy jsou historické (p.a. i kumulativně za 10 let, v základní měně fondu) a nejsou zárukou budoucích výnosů. Hodnota investice kolísá a může i klesnout. Údaje jsou informativní, nejde o investiční doporučení ani nabídku; vhodnost fondu závisí na vašich cílech, horizontu a rizikovém profilu. Uvedený rizikový profil, zaměření a doporučený horizont jsou orientační, odvozené z typu a názvu fondu; závazný ukazatel rizika (SRI 1–7) a přesné zaměření najdete v dokumentu klíčových informací (KID) a statutu fondu. Data k 28. 6. 2026.

Bezplatná analýza portfolia