Přeskočit na obsah
akciový fond · Amundi

Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD)

USD akciový TER 2,08 % #109 v kategorii
ISIN LU1883319045
1 rok
+12,8 %
365. z 1201
3 roky p.a.
+13,1 %
+45 % celkem
232. z 1105
5 let p.a.
+5,8 %
+33 % celkem
336. z 1060
10 let p.a.
+7,7 %
+109 % celkem
132. z 706
Kumulativní výnos za 10 let
v základní měně fondu (USD)
+109 %

Kde se Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) umístil mezi všemi fondy?

Pořadí podle reálného výnosu po poplatcích napříč celou databází 1 201+ fondů a ETF dostupných v ČR.

Výnos za 1 rok
365. z 1 201
Lepší než 70 % fondů
Výnos za 3 roky
232. z 1 105
Lepší než 79 % fondů
Výnos za 5 let
336. z 1 060
Lepší než 68 % fondů
Nadprůměrný výsledek. Přesto existují fondy, které za stejné období vydělaly ještě víc — rádi vám je ukážeme.

Chcete lepší fond?

Pošleme vám nezávislý rozbor a konkrétní fondy, které ve vaší kategorii vydělaly víc — na míru vašemu cíli, horizontu a riziku. Zdarma, do 24 hodin.

Chci lepší fond — rozbor zdarma →

Vaši sousedé v žebříčku — fond hned lepší a hned horší

Kdo je v celkovém pořadí všech fondů hned nad Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) (lepší) a hned pod ním (horší), za 1, 3 a 5 let. Na souseda lze kliknout a otevřít jeho kartu.

Za 1 rok
▲ 364. Amundi Index MSCI North Amer.ESG Broad CTBhgd(CZK) +12,9 %
365. Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) (váš fond) +12,8 %
▼ 366. BNPPF US Small Cap (EUR) +12,8 %
z 1 201 fondů
Za 3 roky
▲ 231. BGF Japan Flexible Equity (EUR) +13,1 %
232. Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) (váš fond) +13,1 %
▼ 233. Invesco Sustainable Pan Europ.Struct.Eq.A hgd(USD) +13,1 %
z 1 105 fondů
Za 5 let
▲ 335. FF – European Value Fund (EUR) +5,9 %
336. Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) (váš fond) +5,8 %
▼ 337. iShares Nasdaq US Biotechnology UCITS ETF +5,8 %
z 1 060 fondů

Srovnání se sousedy v žebříčku — graf

Modelový vývoj investice 100 000 Kč při historickém průměrném ročním výnosu

Křivky vedou přes skutečné mezilehlé hodnoty odvozené z historických výnosů za 1, 3 a 5 let (žádná simulace trhu) — ukazují reálný tvar vývoje včetně propadů a zotavení. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích. Na sousední fondy lze kliknout.

Klíčové parametry fondu

Typ fonduakciový
Třída aktivAkcie
SprávceAmundi
Způsob správyAktivně řízený
Měna fonduUSD
Roční poplatek (TER)2,08 % · vysoký
ISINLU1883319045
Doporučený horizont7+ let

Výkonnost fondu Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) v grafu

1 rok +12,8 %
3 roky p.a. +13,1 %
5 let p.a. +5,8 %
10 let p.a. +7,7 %

Roční zhodnocení (p.a.) v základní měně fondu (USD), po poplatcích. Data k 28. 6. 2026, minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Hodnocení fondu Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD)

Poplatek (náklady)
Drahý
TER 2,08 % vs. průměr kategorie akciový1,72 %.
Výkon vs. kategorie
Nad průměrem kategorie
+1,1 p.b. p.a. za 10 let oproti průměru kategorie akciový.

Jde o faktické srovnání nákladů a výkonu vůči kategorii z veřejných dat, ne o recenzi ani investiční doporučení.

Do čeho Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) investuje a jak funguje

Fond investuje převážně do akcií s globálním (celosvětovým) záběrem. Tematicky se profiluje na: udržitelný (esg). Jde o aktivně řízený fond — složení portfolia vybírá portfolio manažer, což se zpravidla promítá do vyšších poplatků. Základní měna fondu je USD, pro korunového investora tak vzniká kurzové riziko vůči USD.

Globální (celosvětový záběr) Udržitelný (ESG)

Drží podíly (akcie) ve firmách a vydělává hlavně na růstu jejich hodnoty, případně na vyplácených dividendách. Hodnota fondu kopíruje vývoj akciových trhů, a proto v čase výrazněji kolísá. Tento konkrétní fond je aktivně řízený — jeho složení vybírá portfolio manažer (tzv. stock picking, aktivní výběr jednotlivých titulů), výsledek proto závisí i na jeho rozhodnutích, což se obvykle promítá do vyšších poplatků.

Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) spravuje Amundi. Za posledních 10 let dosáhl výnosu +7,7 % p.a. (kumulativně +109 %). To je o 1,1 p.b. více, než činí 10letý průměr kategorie akciový (+6,5 % p.a.). V rámci kategorie akciový se umisťuje na 109. místě z 352 fondů s 10letou historií. Roční nákladovost (TER) 2,08 % je v rámci kategorie vysoký.

O správci — Amundi

Amundi je největší evropský správce aktiv (skupina Crédit Agricole). V Česku pod ni spadají i bývalé fondy KB a Pioneer.

Všechny fondy Amundi v databázi: výkonnost a poplatky →

Kolik vás Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) stojí na poplatcích navíc

Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) · TER 2,08 %
1,1 mil. Kč
Levné indexové ETF · 0,15 %
1,6 mil. Kč

Na modelové investici 500 tis. Kč za 20 let byste jen kvůli vyššímu poplatku měl(a) u levného indexového ETF zhruba 480 tis. Kč více — při stejném hrubém výnosu 6 % p.a. Jde o orientační modelový výpočet poplatkového rozdílu, ne o příslib výnosu.

Spočítat na mé částce a horizontu →

Levnější obdobný fond
Xtrackers MSCI USA UCITS ETF 1C
TER 0,03 % (oproti 2,08 % u tohoto fondu) · stejná kategorie akciový
Zobrazit fond →

Rizikový profil a horizont

Orientační míra rizika: Vyšší nižší ⟵ kolísání hodnoty ⟶ vyšší
1234567
Doporučený horizont
7+ let — Akciové fondy dávají smysl hlavně na dlouhém horizontu, kdy mají kolísání čas vyrovnat.
Způsob správy
Aktivně řízený — výběr aktiv řídí manažer fondu.

Pro koho je fond vhodný

✓ Obvykle dává smysl pro

  • investory s dlouhým horizontem (zpravidla 7+ let)
  • budování dlouhodobého majetku a růst hodnoty
  • ty, kdo unesou výraznější kolísání hodnoty

– Méně se hodí na

  • peníze, které budete potřebovat v řádu měsíců
  • investory, kteří neunesou dočasný pokles hodnoty

Jde o obecnou charakteristiku tohoto typu fondu, ne o investiční doporučení. Vhodnost konkrétního fondu závisí na vašich cílech, horizontu a rizikovém profilu — rádi vám to posoudíme zdarma.

Které fondy vydělaly nejvíc za 10 let?

Tenhle fond má roční poplatek (TER) 2,08 %. Podívejte se na žebříček TOP 100 nejvýkonnějších fondů dostupných v ČR, měřeno reálným výnosem za 10 let po poplatcích. 10 fondů ze žebříčku vám pošleme zdarma na e-mail, do 5 minut.

Získat žebříček TOP 100 zdarma → Porovnat ve srovnávači →

Podobné fondy v kategorii akciový

Ve stejné kategorii je 108 fondů s vyšším 10letým výnosem než Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD). Tady jsou nejlepší z nich, názvy odemknete v žebříčku.

+22,2 % p.a.
+19,3 % p.a.
+18,0 % p.a.
+17,5 % p.a.
+17,4 % p.a.
+17,1 % p.a.
Odemknout v žebříčku TOP 100 → 🔒 Zdarma na e-mail · do 5 minut

Časté otázky — Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD)

Do čeho Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) investuje?

Fond investuje převážně do akcií s globálním (celosvětovým) záběrem. Tematicky se profiluje na: udržitelný (esg). Jde o aktivně řízený fond — složení portfolia vybírá portfolio manažer, což se zpravidla promítá do vyšších poplatků. Drží podíly (akcie) ve firmách a vydělává hlavně na růstu jejich hodnoty, případně na vyplácených dividendách. Hodnota fondu kopíruje vývoj akciových trhů, a proto v čase výrazněji kolísá. Tento konkrétní fond je aktivně řízený — jeho složení vybírá portfolio manažer (tzv. stock picking, aktivní výběr jednotlivých titulů), výsledek proto závisí i na jeho rozhodnutích, což se obvykle promítá do vyšších poplatků.

Jaký má Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) poplatek (TER)?

Roční nákladovost (TER) fondu Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) je 2,08 %, což je v rámci kategorie akciový vysoký. Na modelové investici 500 tis. Kč a 20 letech to oproti levnému indexovému ETF (0,15 %) znamená rozdíl zhruba 480 tis. Kč v majetku navíc (orientačně, při stejném hrubém výnosu).

Jaký byl výnos fondu Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD)?

Za posledních 10 let dosáhl Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) výnosu +7,7 % p.a. (kumulativně +109 %), tedy o 1,1 p.b. více než 10letý průměr kategorie akciový (+6,5 % p.a.). Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích.

Je Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) dobrý fond?

V kategorii akciový se Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD) umisťuje na 109. místě z 352 fondů s 10letou historií, jeho roční poplatek je v kategorii vysoký. Jde o faktické srovnání z veřejných dat, ne o investiční doporučení — vhodnost závisí na vašich cílech, horizontu a rizikovém profilu.

Existuje levnější alternativa k Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD)?

Nejlevnější fond stejné kategorie akciový v naší databázi je Xtrackers MSCI USA UCITS ETF 1C s ročním poplatkem 0,03 % (oproti 2,08 % u Amundi Funds Global Equity Responsible A (USD)). Oba fondy si můžete porovnat v našem srovnávači fondů.

Upozornění: Uvedené výnosy jsou historické (p.a. i kumulativně za 10 let, v základní měně fondu) a nejsou zárukou budoucích výnosů. Hodnota investice kolísá a může i klesnout. Údaje jsou informativní, nejde o investiční doporučení ani nabídku; vhodnost fondu závisí na vašich cílech, horizontu a rizikovém profilu. Uvedený rizikový profil, zaměření a doporučený horizont jsou orientační, odvozené z typu a názvu fondu; závazný ukazatel rizika (SRI 1–7) a přesné zaměření najdete v dokumentu klíčových informací (KID) a statutu fondu. Data k 28. 6. 2026.

Bezplatná analýza portfolia